Pierwsze miesiące tego roku szkolnego były dla uczniów czasem próby, wyzwań i ekscytującej przygody.

Przeszli "mundurowy chrzest pierwszoklasistów", zaliczyli wymagający trzydniowy poligon prowadzony przez doświadczonych żołnierzy jednostek specjalnych. Trenowali na strzelnicy, złożyli też uroczystą przysięgę w Narodowe Święto Niepodległości. Jeszcze w tym roku szkolnym czeka ich kolejny poligon, obóz sportowy, kursy pierwszej pomocy i ćwiczenia na strzelnicy.

Ciekawostką jest fakt, że prawie połowa klasy to dziewczyny świetnie radzące sobie w trudnych i wymagających warunkach.

Opiekunem grupy czuwającym nad odpowiednim przygotowaniem klasy mundurowej jest starszy sierżant sztabowy Sławomir Tokarz. To jeden z najlepszych specjalistów w tej dziedzinie w kraju. Prowadzone przez niego klasy mundurowe regularnie wygrywają większość zawodów klas mundurowych w Polsce. Pomimo wysokich wymagań „Sierżanta”, uczniowie oraz rodzice są bardzo zadowoleni z wprowadzonej dyscypliny, której efekty przekładają się na różne dziedziny życia. Nauka w klasie mundurowej to powód do dumy, niesamowita przygoda i nabywanie umiejętności, o których ich rówieśnicy mogą tylko pomarzyć.

Ślubowanie Klas Mundurowych
w ZSEiU

11 listopada 2019 odbyło się po raz kolejny Uroczyste Ślubowanie Klas Mundurowych w Zespole Szkół Energetycznych i Usługowych w Łaziskach Górnych. Uroczystość była jednym z głównych punktów obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Łaziskach Górnych.

Więcej o zawodzie technik logistyk...

Zapraszamy na podstronę z opisem zawodu technik logistyk.

Skip to content